Kolesterol Düşürücü Çay

kolesterol dusurucu cay tarifi nedir 2 Kolesterol Düşürücü Çay

Kolesterol Düşürücü Çay

Kolesterol hastalığı olarak adlandırılan sorun, tıbbi olarak bir hastalık olarak tanımlanmaktadır ancak özellikle kalp ve damar hastalıklarının oluşma riskini arttıran en önemli faktör olarak bilinmektedir. Kolesterolü yüksek insanların kan değerlerini düşürmek için uyguladığı kolesterol diyetlerine destek tedavi olarak, şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki çayları kullanılabilir. Özellikle İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler üzerine yaptığı araştırmalarla, günümüzde şifalı bitkilerin kolesterol üzerindeki olumlu etkilerinin tartışılan bir konu olmaktan çıkmasını sağlamıştır.

İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan kürlerin, hastaların hem ldl yani kötü huylu hem de hdl yani iyi huylu kolesterol değerlerinin normal seviyelere gelmesini sağlamaktadır. Yani İbrahim Saraçoğlu, kolesterol hastalarının total kolesterol seviyelerinin de dengelenmesini sağlayan bir bitkisel kür uygulamaktadır. Kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan bitki çaylarının düzenli bir şekilde içilmesi ile birçok kolesterol hastası çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilmektedir. Kollesterol düşürücü bitkiler oldukça fazla olmasına rağmen, İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler olarak bilinen başlıca bitkiler; zencefil, zerdeçal, kantaron, biberiye, kekik, nane, kuşburnu ve üzüm çekirdeğidir. İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan çayların etkisinin, düzenli kullanım ile 3-4 hafta içerisinde kendini göstereceğini söylemiştir.

Ancak tüm kolesterol hastalarının sadece İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile değil, doğru beslenme ve düzenli egzersiz ile de tedaviye yardımcı olması gerekmektedir. Böylece İbrahim Saraçoğlu’nun kolesterol düşürücü bitkiler ile sağlanan şifanın etkisi, çok daha fazla hissedilecektir.

Kandaki kolesterol değerlerinin yüksek olması damarların tıkanmasına neden olduğundan, sadece kolesterol hastalarının değil tüm insanların kolesterol düşürücü doğal besinler ile beslenmesi oldukça önemlidir. Ayrıca kandaki kolesterol miktarının yükselme sebeplerinden birisi de alkol kullanımıdır. Alkol alımının ardından karaciğer yoğun miktarda kolesterol ürettiğinden, kandaki kötü huylu kolesterol miktarı da artmaktadır. Bilim adamları her ne kadar haftada 1-2 kadeh kırımızı şarap içmenin damar tıkanıklıklarını önlediğini söylese de, bu miktar hastalar tarafından kesinlikle aşılmamalıdır. Düzenli alkol tüketimi; dünya genelindeki kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin, en üst sıralarında yer alan nedenler arasındadır. Sağlıklı günler dileğiyle, hoşçakalın.

Bu yazı admin tarafından 28 Ocak 2014 tarihinde yazılmış.

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

2014 İlkbahar/Yaz Gelinlik Modelleri...

Merhana hanımlar nasılsınız. Evlenmeyi düşünenler için bu konumuz ilkbahar ve yaz aylarında evlenmeyi dü...

Metal kemer modelleri...

Eteklerinizde kullanmak için birbirinden şık metal kemer modelleri ile tekrar karşınızdayız. Elbise ile ...

Yazlık ayakkabı modelleri...

Hanımlar lafı çok fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum bu sezonun en güzel yazlık ayakkabı modellerin...

16 17 18 yaş abiye elbise modelleri...

Bu yaz genç hanımların rahatlıkla giyebileceği birbirinden şık abiye modellerini sonmodane.com ekibi ola...

YORUM YAZIN (1 Yorum)

Hüseyin Tekin

Bizim evdede artık doğal şeyler alınıyor hep, nerde o abur cuburlar! :)

29 Ocak 2014 Cevapla

Hediye ve reklam sponsorluğu & erişmek istediğiniz her türlü iletişim için info@sonmodane.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. diş gıcırdatma - ağızda beyaz leke